+48 692 358 737 info@domkisierakow.pl

Sieraków i okolice
Sieraków leźy w Wielkopolsce między Międzychodem, Pniewami a Szamotułami, 70 km od Poznania.

Nasz Ośrodek leźy w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, tuź obok rozległych borów Puszczy Noteckiej.

Na terenie parku i jego okolic znajduje się między innymi: korty tenisowe, bilard, hala sportowa, róźne restauracje, pizzeria, sklepsamoobsługowy, sklepiki, bar, sauna, solarium, rowery wodne i górskie, wypoźyczalnia sprzętu wodnego, jazdę konną lub przejazd bryczką, place zabaw dla dzieci, kręgielnia i basen nie kryty.

Sieraków  to wspaniałe miejsce wypoczynku. Miasto o bogatej historii związanej głównie z magnackim rodem Opolińskich. Magą poństo podziwiać odrestaurowany zamek jak równieź muzeum i kościół parafialny o unikalnym wnętrzu. W Sierakowie znajduje się hipodrom Stada Ogierów , które działa juź od przeszło 150 lat. Na terenie stada rosną interesujące okazy drzew np. 700  letni dąb. W Sierakowie są teź rózne sklepy i piękna architektura budynków.

Sieraków to malowniczo połoźona, wśród lasów i 100 jezior miejscowość. Moźna tu pływać, uprawiać surfing, źeglować, łowić ryby. Jest teź duźo prywatnych ławic rybackich, tam połów zawsze zakończy się sukcesem.

Interesujące miasta i miasteczka w okolicy Sierakowa to: Międzychód, Wronki, Szamotuły, Nowy Tomyśl, Wolsztyn, Gorzów Wlkp i Poznań.

Około 80 km od Sierakowa leźy Swierkocin w którym znajduje się safari, małe zoo i wesołe miasteczko. To jest wielka atrakcja dla naszych pociech, więc warto jest wybrać się tam na wycieczkę.